KONST / Litografier / Färglitografier 6732311
*
nr 673 2311
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), ca 40x35
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2010
kl 18:09:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 14:43:14
1
Vinnande bud
13/12 18:03:17
2
350 kr
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:56
*
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
nr 673 2311
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), ca 40x35
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 14:43:14 | 1 | Vinnande bud |
13/12 18:03:17 | 2 | 350 kr |
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:56